rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc to nowoczesne znane rozwiązanie jeżeli chodzi o system osłon okiennych. Podstawową funkcją tych osłon okiennych jest ochrona przed światłem słonecznym, zapewnienie nam prywatności, nierzadko pełnią funkcję dekoracyjną.
Rozróżniamy rolety:
wolnowiszące – przymocowane do okna, ściany, lub sufitu
z prowadnicami, które przytrzymują tkaninę przy szybie, mimo uchylenia okna.
Rolety dzielą się również w zależności od rodzaju ich montażu.

sposoby montażu rolet dzień-noc

Montaż inwazyjny – polega na przykręceniu rolety na wkręty do ściany lub okna. Montaż bezinwazyjny – nie ingeruje w strukturę ściany ani okna.
Wybór rodzaju montażu zależy głównie od naszych preferencji, dlatego decyzję trzeba podjąć jeszcze przed dokonaniem pomiarów.

Jakie rolety wybrać do salonu, a jakie do sypialni?

Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę wszystkie funkcje, jakie powinny pełnić nasze osłony okienne. Należałoby określić, co jest naszym priorytetem: zapewnienie sobie prywatności, zaciemnienie pomieszczenia, a może istotniejszą rolę ma odegrać walor dekoracyjny? Na przykład rolety zaciemniające zdołają skutecznie zapobiec przedostawaniu się niepożądanego światła do pomieszczenia, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy słońce wstaje wcześnie i zakłóca sen.
Do salonu polecane są tkaniny, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Najlepiej, by były wykonane z jasnego, lekkiego, nawet delikatnie prześwitującego materiału – tak aby wpuścić jak najwięcej światła do naszego pokoju dziennego. W sypialni z kolei lepiej sprawdzą się rolety, które nie przepuszczają zbyt wiele światła i zapewniają dużą prywatność.

zamówienie rolet dzień-noc

Wszystkie osłony okienne wykonujemy na wymiar. Zakupu można dokonać w naszym sklepie internetowym lub w siedzibie firmy.
Oferujemy także usługę montażu naszych produktów w Białymstoku i okolicach.

Shopping Cart