Rolety wewnętrzne

Rodzaje rolet wewnętrznych

Główną funkcją rolet wewnętrznych jest zapewnienie prywatności i ochrona przed światłem słonecznym. Pełnią również istotną funkcję dekoracyjną. Rolety te dzielą się pod względem swojej konstrukcji na zwijane klasyczne i  typu dzień-noc oraz plisowane. Rolety zwijane to takie, które przy podnoszeniu do góry, nawijają się na rurkę metalową.  Mogą być wolnowiszące, czyli u góry przymocowane do okna (lub nad oknem) lub z kasetką które wyposażone są w boczne prowadnice, dzięki którym zawsze pozostają przy szybie pomimo uchylenia okna. Rolety typu dzień-noc (nazywane również „zebrami”) są wykonane z dwóch warstw pasów materiału, pomiędzy którymi pozostawione są przerwy. Za pomocą regulacji rolety można w ciągu dnia uzyskać dostęp światła, jednocześnie zapewniając sobie prywatność – efekt jest podobny, jak w przypadku żaluzji. Wieczorem zaś można wyregulować roletę tak, by całkowicie zasłaniała okno.

Montaż inwazyjny czy bezinwazyjny. Jaki wybrać sposób montażu

Rolety dzielą się również w zależności od rodzaju ich montażu. Montaż inwazyjny wymaga przykręcenia rolety na wkręty do ściany lub okna. Montaż bezinwazyjny nie ingeruje w strukturę ściany ani okna. Wybór rodzaju montażu zależy głównie od naszych preferencji oraz możliwości technicznych okna.

Jakie rolety wybrać do salonu, a jakie do sypialni?

Warto przy podejmowaniu decyzji wziąć pod uwagę wszystkie funkcje, jakie będą pełnić nasze osłony okienne. Co jest naszym priorytetem – zapewnienie sobie prywatności, zaciemnienia pomieszczenia czy walor dekoracyjny? Do salonu polecane są tkaniny, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Najlepiej, by były wykonane z jasnego, lekkiego, nawet delikatnie prześwitującego materiału – tak aby wpuścić jak najwięcej światła do naszego pokoju dziennego. W sypialni z kolei lepiej sprawdzą się rolety, które nie przepuszczają zbyt wiele światła i zapewniają dużą prywatność.

Wszystkie osłony okienne wykonujemy na wymiar.  Istnieje możliwość montażu naszych produktów w Białymstoku i okolicach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Shopping Cart